Tipy na výlet

Velká Deštná 

Orlické hory - Bystřické horyUrčitě by byla chyba, nechat si při návštěvě Orlických hor ujít výlet na jejich nejvyšší vrchol. Výjezd na Velkou Deštnou je středně náročný. Pokud si chcete spíše užívat sjezd po hřebeni, můžeme Vás autem dopravit na Deštnou a Vy si projedete trasu zpět do Rokytnice. Na té Vás čekají zajímavé zastávky, jako Velká Deštná s novou rozhlednou, Anenský vrch s rozhlednou, Občerstvení na Pěticestí nebo dělostřelecká tvrz Hanička.

Z trasy můžete také jednoduše zajet do Neratova, nebo SKI Centra v Říčkách.

 

Mapa - Rokytnice - Velká Deštná

cca 60 Km

Zřícenina hradu Potštejn

Vydejte se po stopách historie na zříceninu hradu Potštejn. Z Rokytnice Vás čeká krásná, nenáročná trasa, vhodná pro rodinný výlet. Pokud byste přeci jen chtěli náročnější variantu, je možné vydat se podél koryta Rokytenky přes Julinčino údolí (zde je nutné jít kousek pěšky a převést kolo přes úzkou pěšinu). Cestou se držte směru Slatina - Peklo - Potštejn. Návrat zpět je nejlepší podél trati Sopotnice - Žamberk - Kunvald.

Při návratu lze využít i vlakového spojení Vamberk - Rokytnice.

 

Mapa - Rokytnice v O.h. - Potštejn

cca 60 Km

Bystřické hory

Orlické horyPokud Vás láká výlet na nedalekou polskou stranu, pak Vás i zde čeká mnoho zajímavých míst k návštěvě. Namátkou můžeme vybrat zříceninu hradu Szczerba, solnou jeskyni nebo různé vyhlídky. Výlet do těchto míst patří do kategorie středně náročných, místy Vás budou čekat kamenité cesty nebo strmější výstupy, to však s našimi koly není žádný problém. Při návratu na českou stranu doporučujeme návštěvu poutního kostela v Neratově.

Mapa - Bystřické Hory

cca 80 Km